Yhteystiedot

Löytyi 6 yhteystietoa

Kemianteollisuus ry

Eteläranta 10 PL 4, 
00131 Helsinki
Puh. 09 - 172 841
etunimi.sukunimi(a)kemianteollisuus.fi
Lausuntopyynnöt: arkisto@kemianteollisuus.fi 


Vastuullisuus, Kemianteollisuus ry

Eliisa Irpola
Johtava asiantuntija, Tuoteturvallisuus
DI
Tuote- ja kemikaaliturvallisuus, REACH-asetuksen toimeenpano

+358 40 539 2556

eliisa.irpola@kemianteollisuus.fi

@EliisaIrpola

Sami Nikander
Johtaja, Vastuullisuus
DI
Energia- ja ilmastopolitiikka, Energiavaliokunta

+358 40 567 4413

sami.nikander@kemianteollisuus.fi

@SamiNikander

Alexandra Peth
Asiantuntija, Vastuullisuus
VTM
Responsible Care, tuotteiden kestävyys

+358 43 825 9505

alexandra.peth@kemianteollisuus.fi

@alexandrapeth

Pia Vilenius
Johtava asiantuntija, Bio- ja kiertotalous
FM
Bio- ja kiertotalousasiat, jätelainsäädäntö

+358 40 413 6340

pia.vilenius@kemianteollisuus.fi

@VileniusPia

Merja Vuori
Johtava asiantuntija, Turvallisuus
DI
Tuotannon turvallisuus, security, kuljetusturvallisuus

+358 40 730 1932

merja.vuori@kemianteollisuus.fi

@MerjaVuori1

Rasmus Pinomaa
Asiantuntija
Insinööri AMK
Päästökauppa, resurssitehokkuus, ympäristöasiat, Ympäristö- ja turvallisuusvaliokunta

+358 40 586 3705

rasmus.pinomaa@kemianteollisuus.fi

@PinomaaRasmus