Yhteystiedot

Löytyi 9 yhteystietoa

Kemianteollisuus ry

Eteläranta 10 PL 4, 
00131 Helsinki
Puh. 09 - 172 841
etunimi.sukunimi(a)kemianteollisuus.fi
Lausuntopyynnöt: arkisto@kemianteollisuus.fi 


Työelämä, Kemianteollisuus ry

Riitta Juvonen
Johtava asiantuntija, Työhyvinvointi ja uudistuminen (osa-aikaisella opintovapaalla)
DI
Hyvää huomista -työhyvinvointihanke, tiedon jalostaminen, selvitykset, toimintaympäristön muutos

+358 40 515 7107

riitta.juvonen@kemianteollisuus.fi

@riittajuvonen

Laura Häyrinen
Lakimies
VT, OTM
TES-asiat, juridiset kysymykset, asianajotehtävät

+358 40 775 4171

laura.hayrinen@kemianteollisuus.fi

Mia Karjalainen
Assistentti, Työelämä
HSO-sihteeri, Tradenomi
Jäsenyritysten työmarkkina-tiedustelut, koulutukset, työehtosopimukset, viestintä

+358 400 780 190

mia.karjalainen@kemianteollisuus.fi

Jenni Nisametdin
Lakimies
LL.M
TES-asiat, juridiset kysymykset, asianajotehtävät

+358 44 553 2853

jenni.nisametdin@kemianteollisuus.fi

Juha Teerimäki
Lakimies
VT, OTK
Johtajan varahenkilö, TES-asiat, juridiset asiat, työmarkkinakysymykset

+358 43 8500928

juha.teerimaki@kemianteollisuus.fi

Jukka Sarhimaa
Lakimies
VT, OTK
TES-asiat, juridiset kysymykset, asianajotehtävät

+358 40 184 1004

jukka.sarhimaa@kemianteollisuus.fi

@JukkaSahrimaa

Anni Siltanen
Asiantuntija, Osaaminen ja vetovoima
FM, M.A.
Kemianteollisuuden vetovoimatyö, oppilaitos-yritysyhteistyön kehittäminen, LUMA, osaaminen, koulutuspolitiikka, Kemianteollisuuden osaamis- ja vetovoimavaliokunta

+358 44 562 5991

anni.siltanen@kemianteollisuus.fi

@AnniSiltanen

Jaana Neuvonen
Johtava asiantuntija
Tradenomi
TES-asiat, paikallinen sopiminen, työaikajärjestelyt, palkkaus ja palkitseminen

+358 40 580 3447

jaana.neuvonen@kemianteollisuus.fi

@neuvonen_jaana

Nestori Lautanala
Fuksikampanjan vetäjä
Tekniikan ylioppilas

+358 440 120 234

nestori.lautanala@kemianteollisuus.fi

@lautnes